#3 İş Fikirleri - Araba alım-satım yaparak para kazanmak

Uygun fiyatlarla ikinci el araba alıp daha yüksek fiyatlarla satarak kar etmek isteyenlerin de sayısı da oldukça fazladır. İkinci el araba alım satımından kar etmek, profesyonel bir iş alanıdır. Ayrıca küçük karlarla bu işten keyif alan hatta araba alım satımını hobi olarak yapanlar da var.
Madde1.- İkinci el arabayı alıp hemen satmayı düşünüyorsanız alacağınız arabanın ikinci el oto piyasasında çok talep gören, hızlı alınıp satılabilen bir model ve marka olmasına dikkat edin.

Madde 2.- 5 yaşından büyük ikinci el arabalardan uzuk durun. Zira yaşı genç ikinci el arabalar çok daha hızlı talep görür.

Madde 3.- Otomobil piyasasında bazı araba renkleri daha çok satılır. Çok talep gören araba renklerini göz önüne alarak araba alın. 
Kişisel zevkinize göre araba rengi seçmeyin.

Madde 4.- Aldığınız arabaya gerekirse biraz yatırım yapın. Ufak tefek oto aksesuarları, biraz boya, makyaj, cila ile arabanın daha kolay satılmasını sağlayabilirsiniz.

Madde 5.- İkinci el araba almak için araştırma yapanların en çok dikkat ettiği konulardan biri de arabanın kilometresidir. Bu nedenle yüksek kilometrelerdeki arabaları kolay satamayacağınızı bilerek araba alın.

Karlı İkinci El Oto Satışında Pazarlama Önemli!

Madde 6.- Madem ikinci el araba alıp satıp para kazanmak isteğindesiniz öğrenmeniz gereken en önemli konulardan biri de pazarlama ve dijital pazarlama ile ilgili bilgi sahibi olmanızdır.
              6.1.- Örneklemek gerekirse, satın aldığınız arabayı, gelişi güzel, karanlık fotoğraflarla değil, aydınlık, net fotoğraflarla online sitelerde sunmak daha fazla kişi tarafından aranmanızı sağlayacaktır.

Madde 7.-  Satmak istediğiniz araba ile ilgili ne kadar detaylı bilgi verirseniz o kadar guveni artırırsınız.
Google Plus'da paylaş

About Enis Ark

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

0 yorum:

Yorum Gönder