Üniversitelilere İş Fırsatı (İnternet ve Ders Notları)

İnternetten nasıl para kazanırım? öğrenciler için uygun para kazanma yolları? Kendi işin patronu  nasıl olurum? Ders Notları ? İnternette ders notları paylaşmak...


Her üniversiteli, eğitim hayatı  bitmeden bir iş kurma hayali peşinde. Benim tonlarca fikrim olsa da yürürlüğe getiremedim. İradesiz bir yapıya sahip olduğum kesin.
Neyse konuya gelirsek benim bir kaç ay boyunca araştırıp aklıma çok güzel bir fikir gelmişti.
Bunu benden önce yapan kimse yoktu, ama şuan benim bildiğim iki site var onlar da bu işin peşinde pek durmamışlar anlaşılan, çünkü son zamanlarda hiç bir gelişme kaydetmemişler.

Şimdi yapacağınız işe gelirsek;

Her üniversite okuyan öğrencinin bildiği gibi, Vize ve Final döneminde herkes ama herkes not tutan arkadaşların peşinde koşuyor.

Peki bu notları bir İnternet Sitesine eklediğini düşünsene, herkes artık senin sitene girecek ve notları indirecek.
Kimse kimsenin peşinde koşmayacak. Herkes senin sitende notu bulabilirim ümidiyle ziyaret edecek. Zaten bu notların çoğunu kırtasiyelerden ulaşıyorsunuz.
Gidip oradan notları alarak veya yurtta kalan arkadaşlarınıza rica edip yurtta orada burada duran notları toplayıp size verebilir.
En önemlisi not hangi hocaya ve hangi derse ait olduğunu belirtin.

E peki notları topladınız bunları neyapacaksınız, siteye nasıl ekleyeceksiniz?

Bu sabır isteyen bir iş. Kamera ve Telefonla sayfaları tek tek çekerek bunları pdf. dosyası haline getireceksiniz. Her not için ayrı bir pdf. dosyası.

Kendinizi bu işe 3 ay verirseniz, büyük başarı sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Sayfanıza olan rekabeti düşünemiyorum bile.

Son olarak kendi üniversitenizin diğer fakültelerinde dolaşan notları katarsanız, en az 40.000 öğrenciye sunacağınız notlarınız olacak.

Tabi bununla kalmayıp farklı üniversitelerde bulunan arkadaşlarınıza bu projeyi anlatıp onları da ortak ederseniz bu sayı 80.000, 110.000 hatta 200.000 kişiye kadar gider.

Bu kadar yoğun tıklamaya sahip olan site, tonlarca reklam teklifi alacak. Ve sitenizi  Google Adsense'e kaydettiğinizde oradan kazanacağınız para işin cabası.


Bir düşünün derim.
Google Plus'da paylaş

About Enis Ark

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.

0 yorum:

Yorum Gönder